S jarem přicházejí alergie i na „nealergiky“

Zpět na
Magazín o zdraví a prevenci

S jarem přicházejí alergie i na „nealergiky“

Máte i vy problémy s dýchacími cestami, aniž byste byli nachlazení? Pak můžete do skupiny alergiků patřit také. Pomoc s odhalením případné alergie nabízí rychlý a jednoduchý domácí test Veroval.
3 minuty

Alergikem se můžete stát i v dospělosti

Mnoho lidí alergické příznaky trápí, ale nevěnují jim velkou pozornost. Kýchání, ucpaný nos a pálení očí berou jako samozřejmou součást svého života. Vůbec si nepřipouštějí, že by se mohlo jednat 
o alergii. A i když si tuto myšlenku po čase připustí, často se stává, že návštěvu specialisty dlouhodobě odkládají. Odradí je totiž fakt, že na termín na alergologii mohou čekat i 2 měsíce.

S účinnou pomocí přichází domácí diagnostika Veroval®. Test na Zjištění alergie za 30 minut a s přesností vyšší než 94 % odhalí alergie na 3 nejčastější původce – kočičí srst, travní pyly a roztoče. „Provedení testu je velmi jednoduché a dle přiloženého návodu jej zvládne každý. Výhodou je také to, že je určen pro všechny věkové kategorie, testovat je tak možné nejen dospělé, ale také děti,“ připomíná Jana Hraběová, produktová manažerka společnosti HARTMANN – RICO.

Nejčastější alergie? Roztoči v prachu!

Sezónní alergie na traviny, stromy a květiny jsou aktuální hlavně na jaře a v létě, ale celoročně nás mohou pěkně potrápit roztoči v prachu naší domácnosti. Tato alergie je vůbec nejčastější a způsobuje velké problémy především v dýchacím ústrojí a také silnou rýmu a kašel. Nejvíce roztočů se nachází v posteli, jelikož v ní mají optimální životní podmínky. Většina alergiků tak musí používat hypoalergenní lůžkoviny a matrace.

K dalším agresivním a téměř všudypřítomným alergenům patří především ty kočičí, které jsou velmi lehké a lepivé. Mezi nimi má prim bílkovina, která se nachází v potu a ve slinách koček. Alergeny těchto domácích mazlíčků jsou navíc schopny v domácnosti přetrvat až 8 měsíců po odchodu zvířete.

Otestujte bez čekání na termín u alergologa

Díky domácí diagnostice se můžete otestovat v pohodlí domova, zda nestojí za vašimi obtížemi roztoči, kočičí mazlíček nebo travní pyly. Rychlý výsledek s vysokou přesností ocení každý, komu záleží na jeho zdravotním stavu. Domácí test Veroval® Zjištění alergie obsahuje návod s podrobnými instrukcemi, které vás testováním provedou krok po kroku. Stačí kapka krve a za 30 minut znáte výsledek.

„Nejrůznější alergické projevy jsou časté jak u dospělých, tak i u dětí. Domácí testování nabízí možnost rozpoznání alergie jako příčiny obtíží a pomáhá nasměrovat pacienta k lékaři, který navrhne další vyšetřovací a léčebný postup,“ doplňuje doc. MUDr. Bohumil Seifert, Ph.D., přednosta Ústavu všeobecného lékařství.

Prodej testu ukončen

Prodej domácích testů Veroval Zjištění alergie již skončil. Stále ale můžete vybírat z dalších domácích testů určených ke snadné diagnostice vašeho zdravotního stavu.

Související články

Odebírat novinky na téma Zdraví a prevence

Souhlasím, aby společnost HARTMANN - RICO a.s. zpracovávala moje a e-mailovou adresu za účelem zaslání nabídky produktů a služeb. Další informace ke zpracování, včetně možnosti odvolání souhlasu, naleznete zde.