Zpět na
Magazín o zdraví a prevenci

S jarem přicházejí alergie i na „nealergiky“

Máte i vy problémy s dýchacími cestami, aniž byste byli nachlazení? Pak můžete do skupiny alergiků patřit také. Pomoc s odhalením případné alergie nabízí rychlý a jednoduchý domácí test Veroval.
3 minuty

Alergikem se můžete stát i v dospělosti

Mnoho lidí alergické příznaky trápí, ale nevěnují jim velkou pozornost. Kýchání, ucpaný nos a pálení očí berou jako samozřejmou součást svého života. Vůbec si nepřipouštějí, že by se mohlo jednat 
o alergii. A i když si tuto myšlenku po čase připustí, často se stává, že návštěvu specialisty dlouhodobě odkládají. Odradí je totiž fakt, že na termín na alergologii mohou čekat i 2 měsíce.

Nejčastější alergie? Roztoči v prachu!

Sezónní alergie na traviny, stromy a květiny jsou aktuální hlavně na jaře a v létě, ale celoročně nás mohou pěkně potrápit roztoči v prachu naší domácnosti. Tato alergie je vůbec nejčastější a způsobuje velké problémy především v dýchacím ústrojí a také silnou rýmu a kašel. Nejvíce roztočů se nachází v posteli, jelikož v ní mají optimální životní podmínky. Většina alergiků tak musí používat hypoalergenní lůžkoviny a matrace.

K dalším agresivním a téměř všudypřítomným alergenům patří především ty kočičí, které jsou velmi lehké a lepivé. Mezi nimi má prim bílkovina, která se nachází v potu a ve slinách koček. Alergeny těchto domácích mazlíčků jsou navíc schopny v domácnosti přetrvat až 8 měsíců po odchodu zvířete.

Prodej testu ukončen

Prodej domácích testů Veroval Zjištění alergie již skončil. Stále ale můžete vybírat z dalších domácích testů určených ke snadné diagnostice vašeho zdravotního stavu.

Související články

Odebírat novinky na téma Zdraví a prevence

Souhlasím, aby společnost HARTMANN - RICO a.s. zpracovávala moje a e-mailovou adresu za účelem zaslání nabídky produktů a služeb. Další informace ke zpracování, včetně možnosti odvolání souhlasu, naleznete zde.