Zpět na
Magazín o zdraví a prevenci

HARTMANN Sterillium Gel pure: Dezinfekce na ruce, která hydratuje

2 minuty

Ještě v 60. letech minulého století si lékaři museli drhnout ruce a předloktí mýdlem a kartáčem, čímž docházelo k vysušování jejich pokožky a postupem času až k ekzémům či chronickým zánětům. To vše se změnilo s příchodem dezinfekce Sterillium – prvního dezinfekčního prostředku, který uživatelům přinesl jak účinnou dezinfekci, tak dobrou snášenlivost s pokožkou. Dnes „k rukám přátelskou dezinfekci“ mohou používat nejen profesionálové ve zdravotnictví, ale i široká veřejnost. Proč je dezinfekce rukou Sterillium tak účinná, a přesto jemná k pokožce?

Jak se testuje snášenlivost dezinfekce na ruce? 

Snášenlivost produktů Sterillium testovalo celkem 33 kosmetických, dermatologických, pozorovacích a klinických studiích prováděných po celém světě a šetrnost dezinfekce potvrdily i ruce každodenních uživatelů – z 3 miliard dezinfekcí rukou nahlásili podráždění jen 45krát, což znamená jeden hlášený nežádoucí účinek na 66 milionů aplikací.

Hydrataci pokožky pomáhá promyšlená receptura gelové dezinfekce

Hlavním principem receptury dezinfekce Sterillium je obsah výživných látek šetrných k pokožce, které se používají také v kosmetickém průmyslu. Mezi ně patří:

  • Glycerin, který se díky své schopnosti vázat vodu používá jako zvlhčovač v kosmetice. Pomáhá omezovat ztrátu vody z pokožky, což by jinak mohlo vést k jejímu vysychání. Glycerin také zvyšuje pružnost pokožky a udržuje ji měkkou.
  • 1-Tetradecanol, který má vyživující účinek a pomáhá udržovat pokožku zdravou.

Zatímco alkoholy se z dezinfekce rukou v krátké době odpaří, látky pečující o pleť na pokožce zůstanou a rozvinou svůj účinek.

Snášenlivost dezinfekce s pokožkou

I my v Hartmannu jsme nedávno provedli studii, ve které si 29 testovaných osob aplikovalo dezinfekci na ruce Sterillium® 30krát denně po dobu 10 dní. Hlavní závěry studie potvrdily předchozí skvělou snášenlivost a pečující účinek – opakované používání dezinfekce Sterillium® pomáhá pokožku hydratovat a udržovat její pružnost. Bariéra kůže při tom zůstává zdravá.

Anticovidová souprava, která chrání i pečuje

V e-shopu LékárnaHARTMANN pro vás máme dezinfekci na ruce HARTMANN Sterillium Gel pure v praktickém 100ml balení na cesty a ve variantě 475 ml s praktickou dávkovací pumpičkou. Přináší komplexní antimikrobiální ochranu proti bakteriím, houbám i virům včetně koronaviru. Účinkuje okamžitě, je bez barviv a vůní. V kombinaci s jednorázovými ochranné rouškami tak budete v současné epidemiologické situaci chráněni.

TIP: Připravili jsme pro vás také speciální balíček Anticovid, který obsahuje dezinfekci Sterillium, 50 ks 3vrstvých jednorázových roušek Foliodress Mask Loop II, které nedráždí pokožku a jsou jemné a příjemné k dýchání, a digitální teploměr Thermoval.

Výhodné balení - dezinfekce na ruce, modré jednorázové roušky a digitální teploměr

 

Více než jen modrá láhev

Modrá láhev je v prostředí zdravotní péče a bezpečnosti tak běžná, že si často ani neuvědomujeme, že jsme ve společnosti ikonami. Sterillium® však po většinu našeho života lemovalo chodby mnoha nemocnic, pohotovostních služeb, ordinací lékařů a pečovatelských zařízení.

Proč tuto dezinfekci na ruce? Neobsahuje žádné vůně ani barviva a je šetrná k pokožce
Proč použít Sterillium? Tato dezinfekce neobsahuje žádné vůně ani barviva a je maximálně šetrná k pokožce.

 

Pravidlo 3R

Nezapomeňte na pravidlo 3R: Roušky, ruce, rozestupy. Na rozestupy musíte dávat pozor sami, s prvními dvěma pravidly vám pomůže LékárnaHARTMANN.

O značce Sterillium®

Značka Sterillium® již 50 let pokračuje ve svém úsilí o získávání nových poznatků v oblasti dezinfekcí. Centrum BODE SCIENCE CENTER, které bylo založeno pod záštitou skupiny HARTMANN, se soustřeďuje na získávání odborných znalostí ve všech oblastech dezinfekce rukou – je to místo, kde se setkává věda a praxe. Toto centrum vytvořilo širokou škálu studií v oblasti účinnosti, snášenlivosti s pokožkou a dodržování pravidel hygieny rukou. Všichni sdílíme společný cíl, kterým je minimalizovat riziko infekcí ve zdravotnictví pomocí dezinfekce rukou a v konečném důsledku tak zachraňovat životy.

Značka století

Každé tři roky vybírá specializované nakladatelství „Deutsche Standards“ nejsilnější značky v různých produktových segmentech. Vydavatelství tak potvrzuje kolem 250 produktů trendovou funkci v německé ekonomice. Sterillium® zaujímá své místo v řadě průkopnických značek. Není žádným překvapením, protože Sterillium® byl prvním prodejným dezinfekčním prostředkem na ruce na bázi alkoholu a od té doby neustále nastavuje nové hygienické standardy.

Uznávaná a oceněná německá značka

 

Související články

Odebírat novinky na téma Krása a péče

Souhlasím, aby společnost HARTMANN - RICO a.s. zpracovávala moje a e-mailovou adresu za účelem zaslání nabídky produktů a služeb. Další informace ke zpracování, včetně možnosti odvolání souhlasu, naleznete zde.