Zpět na
Magazín o zdraví a prevenci

Kompletní odvodňovací kúra

Příjem a výdej tekutin našeho těla by měl být v rovnováze. Vlivem stresu, nesprávné stravy i nedostatku pohybu často začínají buňky zadržovat více vody. Jak poznáte, že vaše tělo zadržuje nadměrné množství vody a co s tím můžete dělat?

Jak se zadržování nadměrného množství vody projevuje?

  • Celulitida
  • Obtížné hubnutí
  • Pocit těžkých nohou
  • Otoky horních i dolních končetin
  • Nadměrné pocení

Bylinná odvodňovací kúra

S vyloučením přebytečné vody z organismu vám dokáže pomoci celá řada bylinek - nejlepší účinky můžete čekat od kopřivy, petržele, pampelišky, jalovce nebo přesličky polní.
Jenže málokdo má dnes čas vyrazit na sběr bylin, prostor na jejich sušení a čas na přípravu bylinných čajů. Máme pro to pro vás jednoduchou a pohodlnou variantu odvodňovací kúry.

Tobolky Kneipp 3 bylinky na odvoďnění

Balení obsahuje 60 tobolek a vystačí vám na měsíční odvodňovací kúru. V jejich složení najdete extrakty ze 3 velmi účinných bylinek - petržele, jalovce a kopřivy. Doplňují je hořčík a biotin, díky nim tobolky pomáhají dlouhodobě udržet optimální množství vody ve vašem těle.

Kneipp šumivé tablety na podporu odvodňovací kúry

Účinky bylinkových tobolek na odvodnění můžete ještě zvýšit doplněním o šumivé tablety pro přípravu osvěžujícího nápoje s ananasovou příchutí. Obsahují přírodní výtažky z listů kopřivy dvoudomé, která je známá svými detoxikačními a diuretickými účinky. Hořčík pomáhá regulovat množství vody v těle a kofein nastartuje proces hubnutí.

5 tipů proti nadměrnému zadržování vody v těle

  1. Omezte sůl - Zkuste méně solit, dochucujte kořením a bylinkami. Čtěte složení potravin a dávejte pozor na skryté zdroje soli, jako jsou například konzervy, polotovary, uzeniny nebo směsi koření.
  2. Vyhýbejte se rafinovaným sacharidům - Nahraďte bílý cukr a mouku zdravějšími alternativami. Kupujte opravdové celozrnné pečivo a slaďte třeba medem, sušeným ovocem nebo datlovým sirupem.
  3. Dodržujte pitný režim - Svůj minimální denní příjem tekutin můžete vypočítat podle vzorce vaše váha v kg x 0,035 = doporučené množství tekutin v litrech/den.
  4. Jezte potraviny bohaté na draslík - Najdete ho skoro ve všech druzích ovoce a zeleniny, nejvíce ho obsahují melouny, brambory a banány.
  5. Zvyšte příjem hořčíku - Vysoký obsah hořčíku má listová zelenina, avokádo, ořechy, celozrnné obiloviny, jogurt, hrách, sušené ovoce a kvalitní čokoláda.
Související články

Odebírat novinky na téma Krása a péče

Souhlasím, aby společnost HARTMANN - RICO a.s. zpracovávala moje a e-mailovou adresu za účelem zaslání nabídky produktů a služeb. Další informace ke zpracování, včetně možnosti odvolání souhlasu, naleznete zde.