Krevní tlak

Vysoký tlak má v ČR zhruba 40 % obyvatel ve věku mezi 25–64 lety se zřetelným nárůstem výskytu ve vyšších věkových skupinách (od 55 do 64 let má vysoký tlak 72 % mužů a 65 % žen), přičemž 25 % nemocných o své chorobě vůbec neví!

Vysoký krevní tlak v rodině

Seriál: Jak se vyhnout vysokému tlaku? - 3. část

Přinášíme vám poslední ze série opatření, které můžete praktikovat každý den pro snížení a udržení krevního tlaku v normálu.

 

Cvičit jogu při vysokém krevním tlaku?

Seriál: Jak se vyhnout vysokému tlaku? - 2. část

V první části našeho příspěvku jsme vám radili, jak rychlými a jednoduchými opatřeními můžete udržet svůj tlak v normálních hodnotách. Dnes vám představíme další aktivity, které můžete začít praktikovat ještě dnes.

 

Kontrola krevního tlaku

Seriál: Jak se vyhnout vysokému tlaku? - 1. část

Jeden člověk ze tří má vysoký tlak. A většina z nás o tom nemá tušení. Vysoký krevní tlak je příčinou mnoha příznaků a je hlavním rizikovým faktorem pro vznik srdečních chorob nebo mrtvice. Existuje spousta věcí, které můžeme každý den udělat pro to, abychom svůj krevní tlak udrželi v normálu.

 

Konzultace zdravotního stavu s lékařem

7 věcí, které vám lékař možná neřekl o zdravém krevním tlaku

Statistiky České společnosti pro hypertenzi ukázaly, že zhruba 40 % obyvatel České republiky ve věku mezi 25–64 lety, má vysoký krevní tlak, který zvyšuje riziko infarktu a mrtvice.

 

Testy na myších k prokázání vzniku hypertenze

Studie odhalila u krys spojitost mezi vysokým tlakem a změnami na mozku

Neléčený vysoký krevní tlak může vést k velkému množství závažných zdravotních obtíží od selhání ledvin přes mozkovou mrtvici až po infarkt. Čím je vlastně vysoký krevní tlak způsoben? Vědci zkoumali fyziologické změny, které doprovází nástup hypertenze.

 

13 potravin, které nesmí chybět v jídelníčku při snižování tlaku

13 potravin, které nesmí chybět v jídelníčku při snižování tlaku

Jídlo, které léčí - napadlo vás někdy, zda nejde snížit vysoký tlak přirozenou cestou? Sodík byl pro vysoký tlak vždy strašákem. Zbavte se ho a váš tlak na tom bude o mnoho lépe.

 

Potraviny obsahující hořčík pro snížení krevního tlaku

Může hořčík snižovat krevní tlak?

Okolo jedné třetiny obyvatel vyspělých zemí má vysoký krevní tlak. A pouze polovina z nich ho má pod kontrolou. Nově zveřejněný výzkum poukazuje na hořčík jako na potenciální lék.

Hypertenze a stres - vysoký krevní tlak ze stresu

Stres a vysoký krevní tlak: Jak spolu souvisí?

Trpíte stresem a vysokým krevním tlakem? Objevte, jak relaxace a cvičení mohou změnit váš tlak.

Jak rychle snížit krevní tlak bez léků - dash dieta

Vysoký tlak – může správná strava nahradit léky?

Při snižování krevního tlaku může být strava s nízkým obsahem soli a potravinami s příznivým vlivem na srdce stejně účinná jako léky. Vyplývá to ze studie zveřejněné nedávno v odborném časopise Journal of the American College of Cardiology.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. © HARTMANN-RICO, a. s. O krok dál pro zdraví