Zpět na
Magazín o zdraví a prevenci

Máte vysoký cholesterol? Hlídejte si ho v pohodlí domova

Pokud víte, že k němu máte kvůli špatnému životnímu stylu nebo dědičným predispozicím sklony, měli byste svůj stav pravidelně monitorovat. To můžete dnes provádět i z pohodlí vašeho domova bez neustálých návštěv lékařské ordinace.
4 minuty

Infarkt a mrtvice = největší zabijáci v Česku

Infarkt myokardu a mozková mrtvice jsou nejčastějšími příčinami úmrtí v České republice již mnoho let. Vysoký cholesterol je strašákem stále většího procenta populace. Podle odborníků u nás žije až 80 % lidí, kteří nemají hodnotu cholesterolu v normě. Ročně na následky vysokého cholesterolu umírá 50 tisíc Čechů.

Ačkoliv se této problematice věnuje stále větší osvěta, nedaří se tento fakt změnit. Kde je tedy chyba? V nedostatečné prevenci. Právě prevence totiž dokáže zvrátit až 80 % akutních arytmií.

Víte, že cholesterol v těle slouží ke zpracovávání tuků? Bez něj bychom nemohli tvořit ani vitamín D a hormony. Je to však látka steroidní povahy, takže jeho nadměrná přítomnost v krvi s sebou nese ohromná rizika – zejména vysoký krevní tlak, cévní onemocnění a infarkt myokardu.

Vysoký cholesterol se týká i mladých a hubených

Přestože je vysoký cholesterol častým jevem u silnějších až obézních osob, není vyloučen ani u hubené 20leté dívenky. Jak zjistit, že patříme do skupiny ohrožené vysokým cholesterolem? Důležité je vůbec vědět, že vysoký cholesterol se týká právě vás! Není nic jednoduššího než vyzkoušet domácí test Veroval, díky kterému vysoký cholesterol hladce identifikujete. Pokud naopak už víte, že zrovna vy byste si hladinu cholesterolu v krvi měli hlídat, nemusíte okupovat čekárnu u lékaře – pomocnou ruku nabízí domácí diagnostický test Veroval Cholesterol i v případě pravidelného monitoringu stavu cholesterolu.

I lékaři pozitiva domácí diagnostiky oceňují. Doc. MUDr. Bohumil Seifert, Ph.D., přednosta Ústavu všeobecného lékařství, aktivní zájem pacientů o monitorování zdravotního stavu kvituje: „Ve své praxi se téměř denně setkávám s pacienty přicházejícími s problémy, které by se daly odhalit dříve nebo kterým by se dalo předejít prevencí. Domácí diagnostické přístroje péči lékařů nahradit nemohou, ale fakt, že jsou běžně dostupné, může přimět lidi více se zajímat a pečovat o své zdraví.“

Jak vypadá domácí test na cholesterol?

Test pro domácí diagnostiku obsahuje fóliové balení s testovacím kolečkem, 2 automatické lancety, náplast a návod k použití. Díky němu do 5minut zjistíte svoji hladinu cholesterolu v krvi s přesností 96 % a ušetříte čas za čekání v ordinaci u lékaře.

„Pokud vám testovací kolečko ukáže zvýšenou hladinu cholesterolu, navštivte co nejdříve svého praktického lékaře. Ten vám jistě provede nový test a v případě potvrzení vysokého cholesterolu doporučí, jak dále postupovat. Prevence a zodpovědný přístup k vlastnímu zdraví, kam spadá i úprava jídelníčku, mohou prodloužit život i o desítky let,“ radí Brand manažerka Jana Hraběová ze společnosti HARTMANN – RICO.

Prodej domácích testů Veroval Cholesterol již skončil. Stále ale můžete vybírat z dalších domácích testů určených ke snadné diagnostice vašeho zdravotního stavu.

Související produkty
Související články

Odebírat novinky na téma Zdraví a prevence

Souhlasím, aby společnost HARTMANN - RICO a.s. zpracovávala moje a e-mailovou adresu za účelem zaslání nabídky produktů a služeb. Další informace ke zpracování, včetně možnosti odvolání souhlasu, naleznete zde.