Zpět na
Magazín o zdraví a prevenci

Organické tampony: Příroda, kde byste ji nečekali

I výrobci hygienických a kosmetických potřeb reagují na nejnovější trendy a přání spotřebitelů, kteří požadují nekompromisní kvalitu a trvalou udržitelnost. Proto se organickým původem chlubí i výrobky, kde byste podobný důraz na ekologii a původ materiálů vůbec nečekali. Jsou to třeba nové tampony Ria Organic, vatové tyčinky Bel Nature nebo balzámy na rty Kneipp, jejichž obal je z trávy.
2 minuty

Trvale udržitelné tampony Ria Organic

Dlouho to byly právě dámské hygienické potřeby, které to „schytávaly“ za svou velkou ekologickou stopu. Proto značka Ria představila novinku – tampony Ria Organic. Organic v názvu výrobku značí nejvyšší kvalitu používaných materiálů, které jsou pěstovány pod přísným dohledem, a to bez chemických hnojiv, pesticidů, herbicidů a dalších nepřirozených zásahů. V případě tamponů mluvíme o hlavní surovině, tedy bavlně. Bio bavlna, ze které se nové tampony vyrábí, je pěstována v přísně sledovaném ekologickém zemědělství, na které jsou kladeny nejpřísnější nároky a jejich dodržování je dlouhodobě sledováno.

Z čeho se takový organický tampon skládá a z jakých materiálů se vyrábí?

  • Jádro tamponu je ze 100% bio bavlny. 
  • Povrch tamponu je potažen netkanou textilií, která také obsahuje bavlnu v bio kvalitě. 
  • Šňůrka tamponu je také utkána ze 100% bio bavlny. 
  • Pro zachování nejvyšší míry hygieny jsou tampony zabalené jednotlivě, a i krabička je vyrobena z 85 % z recyklovaného materiálu.
  • Novinku můžete vyzkoušet ve 2 variantách: Normal a Super. Savostí se shodují s ostatními řadami tamponů značky Ria.
Výhody organických tamponů Ria Organic

Víte, že?

Tampony Ria Organic jsou vhodné i pro vegany, protože žádný z materiálů pro jejich výrobu není živočišného původu? Samozřejmostí zůstává, že ani produkty, ani materiály nejsou testovány na zvířatech.

Organické menstruační tampony Ria Organic

 

Recyklovatelné papírové tyčinky do uší Bel Nature z bio bavlny

I takovou drobností, jako je tyčinka na čištění uší, můžete pomoci přírodě. Vatové tyčinky Bel Nature jsou další novinkou, která se vyrábí ze 100% organické bavlny, takže neobsahují žádné zbytky pesticidů či jiných potenciálně dráždivých látek. Hodí se proto i pro čištění citlivých dětských oušek a využijete je také při líčení a odličování očí. Dalším příspěvkem k udržitelnosti je inovace, kdy plastovou tyčinku nahradila papírová.

Výhody papírových tyčinek do uší Bel Nature

Víte, že?

Využít můžete i ekologické odličovací tampony? Bel Nature Bio odličovací tampony jsou také z bio bavlny, při jejíž výrobě nebyly použity žádné chemikálie. Díky tomu jsou jemnější, měkčí a vhodné i pro citlivou pokožku, protože eliminují vznik alergií. Z obnovitelných surovin je i obal tamponů (bavlna, papír, kukuřičný škrob), který se plně rozloží v přírodě.

Papírové tyčinky do úší se 100% obsahem bavlny

 

Balzámy na rty Kneipp získaly cenu za design i udržitelnost

100% přírodní jsou i nové balzámy na rty Kneipp. Díky efektu postupného vstřebávání zajistí dlouhodobou hydrataci a jsou ukryté ve stylovém obalu z korku, ekologicky šetrného papíru a trávy.

Jako jste u kosmetiky z dílny Kneipp zvyklí, balzámy na rty neobsahují:

  • konzervanty,
  • parafíny,
  • silikony
  • ani minerální oleje.

V řadě nových balzámů tak zákazníci získávají ekologický „full package“ – zcela přírodní obsah s recepturou z přírodních vosků a olejů v krásném dárkovém balení a obalu, který se stal v Německu vítězem roku 2018 v kategorii Udržitelnost. Porota ocenila vizuální i dotykový zážitek z korkového obalu samotného balzámu, na který se využily použité korky z portugalských vín. Porota si všimla i toho, že papírový obal s podílem trávy z německých pastvin po trávě opravdu voní, a proto si zákazník uvědomí propojení výrobků Kneipp s přírodou.

Spojte péči o své tělo, pleť i rty s péčí o přírodu. Nikdy to nebylo snazší.

Přírodní balzámy na rty

 

Související články

Odebírat novinky na téma Krása a péče

Souhlasím, aby společnost HARTMANN - RICO a.s. zpracovávala moje a e-mailovou adresu za účelem zaslání nabídky produktů a služeb. Další informace ke zpracování, včetně možnosti odvolání souhlasu, naleznete zde.