Osobní váhy

Inteligentní osobní váhy Veroval v sobě spojují všechny přednosti moderních digitálních vah. Vedle tělesné hmotnosti zváží hmotnost kostí, změří podíl tuku, svalové hmoty a vody v těle a v neposlední řadě sledují vaše BMI, navrhnou ideální cílovou hmotnost a kalorický příjem. Osobní váhy s měřením tuku vám prostě řeknou víc a navíc se dají napojit na chytrou aplikaci. Máte rádi přehled? Prohlédněte si také naše chytré náramky.

Víte, že nadváha způsobuje problémy 50 % lidí ve středním věku? A že obezita je pak příčinou závažných chronických onemocnění, která jsou příčinou až 60 % úmrtí? Rozhodněte se pro zdravý životní styl, k němuž patří i kontrola tělesné hmotnosti. Pomůže vám v tom inteligentní osobní váha.

Tato osobní váha pracuje s principem B.I.A., s analýzou bioelektrické impedance. Při ní se během několika sekund provede stanovení podílů složení těla pomocí nízkého proudu, který nepociťujeme. S tímto měřením elektrického odporu (impedance) a započítáním konstant resp. individuálních hodnot (věk, výška, pohlaví, stupeň aktivity) lze stanovit podíl tělesného tuku a dalších veličin v těle.

Pomocí přiloženého USB kabelu lze připojit odnímatelný displej váhy k počítači. Na počítači můžete vyhodnocovat naměřené hodnoty softwarem Veroval medi.connect.

Hmotnost se zobrazuje v krocích po 100 gramech. Tato váha je určena k domácímu použití. Váha je vybavena následujícími analytickými funkcemi, které mohou používat až 4 osoby:

  • měření tělesné hmotnosti
  • stanovení podílu tělesného tuku,
  • podílu vody v těle,
  • podílu svalové tkáně,
  • hmotnosti kostí
  • a aktivního metabolismu.

Body Mass Index (index tělesné hmotnosti)

Body Mass Index (BMI) je číslo, které se často používá k hodnocení tělesné hmotnosti. Toto číslo se skládá z částí tělesná hmotnost a výška. Vzoreček k výpočtu vypadá takto:
Body Mass Index = tělesná hmotnost / výška2. Podle tohoto vzorce je jednotka BMI [kg/m2]. Rozdělení váhy podle BMI je u dospělých (od 20 let) následující:

 
Kategorie BMI
Silná podváha < 16
Střední podváha 16 - 16,9
Lehká podváha 17 - 18,4
Normální váha 18,5 - 25
Mírná obezita 25,1 - 29,9
Obezita stupně I 30 - 34,9
Obezita stupně II 35 - 39,9
Obezita stupně III ≥ 40

Zdroj: WHO, 1999 (World Health Organization - Světová zdravotnická organizace)