Zpět na
Magazín o zdraví a prevenci

Ospalost a přibírání na váze? Otestujte svou štítnou žlázu

Dlouhodobě neléčená štítná žláza však může způsobit vážné zdravotní problémy a silnou hormonální nerovnováhu. Otestujte se s pomocí nového domácího testu Veroval® Štítná žláza, zda za vašimi obtížemi nestojí právě ona.

K čemu je v organismu štítná žláza?

Štítná žláza je životně důležitý orgán ve tvaru motýlka, který najdete v oblasti hrtanu. Vylučuje 2, pro naše zdraví zásadní, hormony - tyroxin a trijodtyronin - které jsou v našem těle nezbytné pro správnou látkovou přeměnu a regulaci celé řady tělesných funkcí – u lidského plodu jsou zodpovědné za prenatálního vývoj mozku a v průběhu našeho života upravují metabolismus tuků, cukrů, bílkovin a kostí. Závažný je také jejich vliv na oběhovou soustavu člověka.

Nákres štítné žlázy a jejího umístění
Nákres štítné žlázy a jejího umístění

S poruchou činnosti štítné žlázy se za svůj život setká 5-10 % populace.
Poruchou činnosti štítné žlázy (tyreopatií) trpí častěji ženy v poměru 6 : 1 a pravděpodobnost onemocnění roste s věkem.

Co je hypotyreóza? 

Hypotyreóza je odborný název onemocnění, které je způsobeno sníženou funkcí štítné žlázy a nedostatečnou produkcí tyroxinu a trijodtyroninu. Žláza neprodukuje dostatek těchto hormonů a dostavují se typické příznaky, jako je únava, zimomřivost, zácpa, svalové křeče nebo zvýšení tělesné hmotnosti (i když tento příznak je často způsobem souběhem více vlivů). Dlouhodobě neléčená hypotyreóza pak může způsobit trvalé poškození organismu, chronické obtíže nebo dokonce smrt.
Zvětšení štítné žlázy se říká struma a může indikovat poruchu její činnosti.

Příznaky snížené činnosti štítné žlázy

Pro správnou tvorbu obou hormonů štítné žlázy potřebujeme z potravy přijímat dostatek selenu – vhodné je maso obecně, vnitřnosti, mořské ryby, česnek nebo ořechy. Pro zdravou štítnou žlázu je obecně doporučena konzumace jódu skrze mořské ryby. 

3 kroky k jistotě a zdravé štítné žláze

Máte-li podezření, že se vaše příznaky nápadně podobají výše zmíněným neduhům, je možné, že za nimi stojí nedostatečná činnost štítné žlázy. Na základě množství výše zmíněných hormonů v krvi zjistí nový domácí test Veroval Štítná žláza z naší dílny, zda štítná žláza funguje správně, a vy se tak můžete otestovat v pohodlí domova dříve, než vyrazíte se svými obavami k lékaři.

Stačí projít 3 jednoduchými kroky:

  1. Kapku své krve promícháte s ředícím roztokem v testovací nádobce.
  2. Směs nalijete do testovací kazety a počkáte 10 minut na odečtení výsledku. 
  3. Prokáže-li test problémy se štítnou žlázou, navštivte svého lékaře a zahajte optimální léčbu. Pokud test problémy v oblasti štítné žlázy vyloučil, na vině mohou být další příčiny.

Přesnost testu je vyšší než 95 % a otestovat se zvládne opravdu každý – nejen že k testu dostanete podrobné instrukce, které vás provedou testováním krok za krokem.

Upozornění!

Prodej domácího testu Veroval - Štítná žláza byl ukončen, můžete se podívat na další nabídku domácích testů Veroval.

Domácí testy Veroval


Související produkty
Související články

Odebírat novinky na téma Zdraví a prevence

Souhlasím, aby společnost HARTMANN - RICO a.s. zpracovávala moje a e-mailovou adresu za účelem zaslání nabídky produktů a služeb. Další informace ke zpracování, včetně možnosti odvolání souhlasu, naleznete zde.