Magazín o zdraví a prevenci

Magazín o zdraví a prevenci Vám pomůže zorientovat se v nejnovějších trendech týkajících se zdraví, prevence nemoci a zdravého životního stylu. Naše příspěvky jsou konzultovány s odborníky z řad lékařů a terapeutů a výživových por...

Jak na diastázu po porodu

Jak na vypouklé poporodní bříško?

Až 60 % matek trpí i v období po šestinedělí rozestupem břišních svalů!

Vysoký krevní tlak v rodině

Seriál: Jak se vyhnout vysokému tlaku? - 3. část

Přinášíme vám poslední ze série opatření, které můžete praktikovat každý den pro snížení a udržení krevního tlaku v normálu.

 

Cvičit jogu při vysokém krevním tlaku?

Seriál: Jak se vyhnout vysokému tlaku? - 2. část

V první části našeho příspěvku jsme vám radili, jak rychlými a jednoduchými opatřeními můžete udržet svůj tlak v normálních hodnotách. Dnes vám představíme další aktivity, které můžete začít praktikovat ještě dnes.

 

Kontrola krevního tlaku

Seriál: Jak se vyhnout vysokému tlaku? - 1. část

Jeden člověk ze tří má vysoký tlak. A většina z nás o tom nemá tušení. Vysoký krevní tlak je příčinou mnoha příznaků a je hlavním rizikovým faktorem pro vznik srdečních chorob nebo mrtvice. Existuje spousta věcí, které můžeme každý den udělat pro to, abychom svůj krevní tlak udrželi v normálu.

 

Konzultace zdravotního stavu s lékařem

7 věcí, které vám lékař možná neřekl o zdravém krevním tlaku

Statistiky České společnosti pro hypertenzi ukázaly, že zhruba 40 % obyvatel České republiky ve věku mezi 25–64 lety, má vysoký krevní tlak, který zvyšuje riziko infarktu a mrtvice.

 

Matka s dítětem během odvodňovací kúry

Kompletní odvodňovací kúra

Jak se zbavit přebytečných kil, celulitidy i otoků? Pomůže vám bylinná odvodňovací kúra.

Šumivé tablety na odvodnění

Nastartujte své tělo

Vyzkoušejte letošní novinku - Kneipp šumivé tablety pro přípravu osvěžujícího nápoje s ananasovou příchutí.

 

Testy na myších k prokázání vzniku hypertenze

Studie odhalila u krys spojitost mezi vysokým tlakem a změnami na mozku

Neléčený vysoký krevní tlak může vést k velkému množství závažných zdravotních obtíží od selhání ledvin přes mozkovou mrtvici až po infarkt. Čím je vlastně vysoký krevní tlak způsoben? Vědci zkoumali fyziologické změny, které doprovází nástup hypertenze.

 

13 potravin, které nesmí chybět v jídelníčku při snižování tlaku

13 potravin, které nesmí chybět v jídelníčku při snižování tlaku

Jídlo, které léčí - napadlo vás někdy, zda nejde snížit vysoký tlak přirozenou cestou? Sodík byl pro vysoký tlak vždy strašákem. Zbavte se ho a váš tlak na tom bude o mnoho lépe.

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. © HARTMANN-RICO, a. s. O krok dál pro zdraví