Zdraví a prevence

Dostupné statistiky odhadují, že prevence je šestkrát levnější než léčba nemoci. Prevence je úzce spjata s osvětou, do které se společnost HARTMANN-RICO aktivně zapojuje provozováním vlastních webových stránek (např. tlakoměry.cz,...

Kolonie bakterií na Petriho misce

Rezistence bakterií na antibiotika je větší problém, než se zdá

Rezistence bakterií na antibiotika je celosvětový problém. I když se počet rezistentních nákaz každoročně zvyšuje a má za následek mnoho zbytečných úmrtí, nevěnuje se této hrozbě dostatečná pozornost.

 

Vyšetření dítěte CRP testem

Časté užívání antibiotik škodí a oslabuje imunitu

Spotřeba antibiotik každoročně roste a podle odhadů až 50 % pacientů užívá antibiotika zbytečně.

Vyšetření poslechem přes lékařský fonendoskop

5 příznaků, které byste neměli přehlížet

Většina bolístek není příznakem ničeho závažného. Existují ovšem příznaky, které byste rozhodně neměli brát na lehkou váhu.

Tipy na vánoční dárky 2018

Vánoční dárky, které nejen potěší, ale i pomohou

Blíží se vánoční čas a vy si opět lámete hlavu s dárky pro své nejbližší? Co spojit funkční a užitečné s trendovým designem a převratným výkonem? Ježíškovi stačí napovědět kouzelná slova – domácí diagnostika – a hned bude vědět.

Příznaky srdečních chorob - měření krevního tlaku

6 překvapivých příznaků srdečních chorob (a co s nimi)

Vysoký krevní tlak, stres a diabetes jsou všeobecně známými příznaky hrozícího kardiovaskulární onemocnění. Kromě nich ale existují i další výstražná znamení, o kterých mnozí z nás nemají tušení. Patří mezi ně třeba ztráta vlasů nebo problémy v intimním životě.

Projevy srdečních obtíží

9 nepatrných náznaků srdečních obtíží

Máte podezření, že vaše srdce není úplně v pořádku? Zjistěte, zda se u vás projevuje některý z těchto symptomů, a v případě potřeby je konzultujte se svým lékařem.

Starší pár sledující televizi

Přílišné sledování televize může zvýšit riziko vzniku krevních sraženin

Hodiny strávené sledováním nového seriálu mohou přinést skvělý pocit. Jak ale ukázal výzkum, vaše cévy z této činnosti tak nadšené nejsou.

Co způsobuje nedostatek železa?

15 projevů možného nedostatku železa

Pokud se cítíte na vrcholu sil, nebo naopak na úplném dně, může to mít na svědomí příjem železa. Podívejte se na překvapivé příznaky upozorňující na jeho nedostatek.

 

Porucha štítné žlázy a její vyšetření lékařem

Ospalost a přibírání na váze? Otestujte svou štítnou žlázu

Věděli jste, že poruchou štítné žlázy trpí asi půl milionu Čechů a Češek? Většina z nich ale o svém problému neví, protože příznaky jako únavu, zimomřivost, náladovost či přibírání na váze často přisuzují běžným životním výkyvům. 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. © HARTMANN-RICO, a. s. O krok dál pro zdraví