Digitální tonometr Tensoval duo control s technologií Duo Sensor, která měří stejně jako rtuťové tlakoměry
Do vyprodání zásob
Akční cena

Tlakoměr Tensoval duo control

Jediný tlakoměr na trhu s technologií Duo Sensor, která měří stejně přesně jako rtuťové tlakoměry

Pažní tlakoměr Tensoval duo control kombinuje 2 metody měření:

 • Poslechovou – jako rtuťové tlakoměry
 • Oscilometrickou – jako ostatní digitální tlakoměry

Bezkonkurenční technologie Duo Sensor spolehlivě naměří krevní tlak i osobám s nepravidelným srdečním rytmem.

S pažním tonometrem Tensoval duo control změříte tlak stejně přesně jako v ordinaci praktického lékaře. Patří do kategorie tzv. péče a prevence – diagnostika.

Na digitální tonometr Tensoval duo control se vztahuje prodloužená záruka 5 let. 

Tento produkt aktuálně není skladem.

Výhody tlakoměru Tensoval duo control

 • Velký a dobře čitelný displej,
 • obsluha jedním tlačítkem,
 • dostatečně silný zvukový signál.

Jak tlakoměr Tensoval duo control funguje

Klinicky ověřený pažní tlakoměr Tensoval duo control měří krevní tlak stejně jako v ordinaci praktického lékaře. Jako jediný na trhu má technologii Duo Sensor a kombinuje dvě metody měření – poslechovou (jako rtuťové tlakoměry) a oscilometrickou (jako ostatní digitální tlakoměry). Vše ovládáte jedním tlačítkem a výsledky vidíte na extra velkém displeji. Naměřené hodnoty najdete uložené v paměti.

Patentovaný anatomický tvar manžety a technologie Comfort Air zajišťují bezbolestné nafouknutí a pevné uchycení na paži.

Kdy používat

Pažní tlakoměr Tensoval duo control měří tlak i při středně těžké srdeční arytmii. Ukládá měření pro 2 uživatele, včetně režimu návštěvy. Kapacita paměti je 2 × 60 hodnot a baterie vydrží 1 400 měření.

Způsob použití

 1. Měření provádějte na obnaženém nadloktí. Pomocí úchytky pro správné nasazení navlékněte manžetu tlakoměru Tensoval duo control na paži, speciální výsek pro loketní jamku zabrání jejímu přetáčení. Manžeta by měla přilehnout pevně, ale ne příliš těsně. Hadička tlakoměru musí ležet ve středu loketní jamky a směřovat k dlani.
 2. Tlakoměr zapněte až po přiložení manžety. Stiskněte tlačítko START/STOP. Na displeji se zobrazí všechny prvky a poté začne blikat část sloupce, která indikuje automatickou kontrolu a tlakoměr je připravený k měření.
 3. Pumpování manžety začne probíhat automaticky. Tensoval duo control je vybaven technologií Comfort Air, díky které dojde k napumpování manžety jen do potřebné výše (30 mmHg nad systolickou hodnotu), což umožňuje pohodlné měření.
 4. Pokud by tlak dosažený napumpováním nestačil, přístroj se automaticky dodatečně napumpuje na vhodnou vyšší hodnotu.
 5. Po dosažení potřebného tlaku tři krátké zvukové tóny oznámí, že začíná měření. Následně začne s klesáním tlaku probíhat proces měření.
 6. Během měření nemluvte a nehýbejte se.
 7. Měření je u konce, když zazní dlouhý signální tón. Na displeji se pod sebou objeví současně systolický a diastolický krevní tlak a tepová frekvence.

Technické parametry tonometru

 • Patentovaný anatomický tvar manžety
 • Technologie Comfort Air pro bezbolestné nafouknutí
 • Úchytka pro správné nasazení a vylepšený suchý zip
 • Speciální výsek pro loketní jamku proti přetáčení
 • Manžeta ve 3 velikostech – S, M, L

Doporučení použití v kombinaci s jinými produkty

Tlakoměr Tensoval duo control změří tlak stejně jako v ordinaci praktického lékaře. K nabíjení můžete využít zvláštní síťový adaptér. Hodnoty krevního tlaku si zobrazíte v počítači, kde je můžete sledovat a ukládat. K tomu slouží Tensoval® cardio control online. Podle obvodu paže si vyberte manžety ve velikosti S-M. Dostupná je i varianta tvarované manžety M.

Spolehlivý servis pro všechny tlakoměry Tensoval naleznete na stránce www.tlakomery.cz/servis.

Ke stažení

„Největšími přínosy jsou dvě metody měření, z toho vyplývající objektivnost hodnot a nižší závislost výsledků na nepřesném nasazení manžety.“

Mirek H., Heuréka ověřený zákazník