Trápí vás těžké nohy? Vzpružte je Kneippovou koupelí chodidel

Přinášíme vám tipy, jak zkrotit vodu ve svém těle, aby pracovala ve váš prospěch. Proti zadržování vody v těle pomůže síla přírody.

 

 

 

Trochu se oteplilo a už zase cítíte, jak se vám „nalévají“ nohy? Nebo jen potřebujete chodidla probrat na jarní procházky?

Poslat e-mailem

Vyzkoušejte tuto jednoduchou koupel podle rad Sebastiana Kneippa

  1. Potřebujete 2 nádoby, do kterých se vám pohodlně vejdou obě nohy.
  2. Jednu nádobu naplňte studenou vodou, druhou pak vodou teplou.
  3. Nejprve vložte nohy na 5 minut do teplé vody o teplotě mezi 36-38°C a poté je na 10 až 15 sekund přesuňte do vody chladnější o teplotě ideálně 18°C.
  4. Celý postup ještě jednou opakujte a koupel zakončete studenou vodou. Tak dojde k reaktivní hyperemii, tedy k zesílení prokrvení dolních končetin v důsledku dráždění chladem.
  5. Nakonec nohy dobře osušte a znovu je zahřejte například masáží, lehkým procvičením anebo teplými vlněnými ponožkami.

Taková koupel pomůže nejen na unavená chodidla, ale posílí také imunitní systém, pomůže proti chronicky studeným nohám, bolestem hlavy a poruchám spánku. Stimuluje prokrvení, pomáhá při nízkém tlaku a stabilizuje krevní oběh, výborně se hodí jako trénink cév přispívající k jejich posílení a v neposlední řadě připraví pokožku na aplikaci dalších pečujících přípravků.

Zbavte se otoků končetin

Spolehněte se na sílu přírody. Kneipp 3 bylinky na odvodnění pomáhají odstranit vodu zadrženou v těle přirozenou a šetrnou cestou.

Obsahuje sušené byliny (od nepaměti známé a užívané):

  • kopřivu
  • petržel
  • jalovec

Všechny byliny jsou vypěstované a šetrně zpracované společností Kneipp v Německu. Brání vzniku otoků končetin, redukují celulitidu, pomáhají udržet normální tělesnou hmotnost.

Komentáře

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. © HARTMANN-RICO, a. s. O krok dál pro zdraví